Pāriet uz galveno saturu

Latvijas spēcīgākie pulcējas Liepājā

Gandrīz pirms nedēļas 13. aprīlī Liepājā notika vienas no līdz šim vērienīgākajām CrossFit sacensībām Latvijā - Liepājas spēks

Nolēmu arī no sevis sniegt nelielu atskatu par šīm sacensībām.

Tātad. Mazāk nekā pirms mēneša Rīgā, izstādes Sports un Atpūta 2014 ietvaros, pirmā oficiālā CrossFit sporta zāle Latvijā CrossFit Rīdzene sniedza, organizējot sacensības, sanākušajiem lielisku priekšstatu par to, kas ir šis sporta veids - CrossFit. Ķīpsalas pasākuma laikā, Reinis Garkalns visiem sanākušajiem paziņoja, ka Liepājā ir gaidāms iespaidīgs sporta notikums, kas pulcēs ne tikai šobrīd Latvijā spēcīgākos CrossFit atlētus, bet ļaus savus spēkus pārbaudīt gan skolēniem (10.-12. klase), gan iesācējiem. Man jāteic, ka cilvēki tiešām ieklausījās, un Liepājā organizētais pasākums bija labi apmeklēts, cilvēki sauca, svilpa, aplaudēja un atbalstīja. 

Pats personīgi uz Liepāju neaizbraucu, nevarēju skatīties šīs sacensības klātienē, taču pateicoties Latvijas lielākajam sporta portālam sportacentrs varēju tās vērot tiešsaistē no mājām. 

Šī raksta beigās es esmu pievienojis visus sacensību uzdevumus, lai katrs, kurš vēl nav izmēģinājis, var pārbaudīt savu varējumu un salīdzināt to ar sacensību uzvarētāju sasniegto rezultātu.

Vēl nav sanācis apmeklēt kādu CrossFit pasākumu ārpus Latvijas, tāpēc nevaru salīdzināt Liepājas organizatoru paveikto ar viņu ārzemju kolēģiem, tāpēc šoreiz salīdzināšana izpaliks. Ja atsaucam atmiņā Ķīpsalas pasākumu un pieliekam klāt Liepāju, mums beidzot ir sanācis gūt gandrīz 100% ieskatu šajā sporta veidā. Ja Rīgā nebija iespējas pieredzēt atlētus izpildām piepumpēšanos uz rokām, kad kājas atrodas gaisā un mugura atstutēta pret sienu, pievilkšanos pie stieņa jeb butterfly pull-up un izpildām preses vingrinājumu kārienā, tad tagad mums tas ir sanācis. Kā arī Liepājas sacensību organizatoriem bija lielāka telpa, varēja izvērsties un viņi to, protams, izmantoja, taču ļoti lielu telpas daļu neizmantoja, kas man bija pārsteigums. 

Internetā jau ir pietiekami daudz rakstu par Liepājas sacensību rezultātiem, vairāki atlēti ir snieguši savu komentāru dažādiem plašsaziņas līdzekļiem, tāpēc nevēlos atkārtoties un darīt zināmu jums jau zināmo. Jautāsiet kāpēc minēju, ka man bija pārsteigums par neizmantoto telpas platību. Atlētiem, šeit runāju par elites grupu, varēja pēdējā vingrinājumā, pārlēcieni pāri kastei (katrā pusē viens burpee) – 30 reizes, vietā likt izpildīt gājienu uz rokām vai stieņa turēšu uz krūtīm un izklūpienā iet no viena gala uz otru. Vismaz tad būtu pietiekami efektīvi izmantota visa telpas platība, un, ņemot vērā, ka tas būtu bijis pēdējais uzdevums, ļaut skatītājiem vienam otru pārbļaut, un pārbaudīt vai arī Latvijā cilvēki pēdējo atbalsta vairāk nekā pirmo. Protams, var minēt argumentu, ka šis gājiens līdz sienai bija izveidots speciāli, lai atlēti pēc svaru bumbas vēzēšanas varētu kaut nedaudz atvilkt elpu, kas, manuprāt, arī bija īstais iemesls. 

Par to vai kāds pēc sacensībām izgāja ārā pārbaudīt kuņģa saturu vēsture klusē. Uzdevumi bija tiešām fiziski grūti un ļāva katram pārbaudīt savas spēju robežas, un pārbaudīt vingrinājumus, kuros vēl ir jāiegulda darbs treniņos.

CrossFit kā sporta veids Latvijā ir pārgājis jaunā ātrumā. Daudz cilvēku/atbalstītāju bija Ķīpsalā, vēl vairāk Liepājā. Sacensībās vairs nepiedalās tikai mūsu valsts labākie, bet savus spēkus pārbauda arī citi, kuri vēl nav ieguldījuši tik daudz darba, lai spētu turēt līdzi vadošajiem. Ceru kādā no nākamajām sacensībām redzēt vīrus sacenšamies kopā ar sievietēm vienā uzdevumā līdzīgi kā šī gada Open pēdējā uzdevuma atklāšanā, kas varētu būt interesanti gan skatītājiem, gan pašiem atlētiem. Protams, gribētu arī redzēt pie mums sacenšamies tos atlētus, kas nedzīvo Latvijā, bet atrodas ārzemēs, piemēram, Artura Ņehajenko brālis Aleksandrs un Jānis Arsts. Vai kaut kas no tā visa piepildīsies? Dzīvosim un redzēsim.

Visu cieņu Reinim Garkalnam un pārējiem sacensību Liepājas spēks organizatoriem.

Rezultāti

Skolu komandas:
1. Grobiņas ģimnāzija (17:58)
2. Liepājas Valsts tehnikums (18:15)
3. J.Čakstes Liepājas 10.vsk. (18:45)

Sieviešu grupa:
1. Inga Dauškāne (8:48)
2. Diāna Melnace-Erdmane (9:03)
3. Daiga Poriņa (9:45)

Tautas grupa:
1. Linards Butauts (11:32)
2. Arnis Kvietkauskis (12:26)
3. Aivis Tints (13:21)

Elites grupa:
1. Jānis Todavčičs (18:28)
2. Reinis Garkalns (19:33)
3. Jose Manuel Jordan (21:31)

Sacensību uzdevumi

VĪRIEŠI/TAUTAS GRUPA:
Lēcieni ar lecamauklu – 150 reizes (Drīkst izmantot savas lecamauklas)
Lēkšana pāri kastei – 30 reizes
Pievilkšanās – 30 reizes
TRX row – 15 reizes
Svaru bumbu vēzēšana – 30 reizes ar 24kg
Burpees – 50 reizes
Pildbumbas mešana pie sienas – 50 reizes
Lēcieni ar lecamauklu – 150 reizes (Drīkst izmantot savas lecamauklas)

SIEVIETES:
Lēcieni ar lecamauklu – 100 reizes (Drīkst izmantot savas lecamauklas)
Lēkšana pāri kastei – 25 reizes
Prese kārienā – 30 reizes
TRX vingrinājums – 15 reizes
Svaru bumbu vēzēšana – 25 reizes ar 12kg
Burpees – 40 reizes
Pildbumbas mešana pie sienas – 30 reizes
Lēcieni ar lecamauklu – 100 reizes (Drīkst izmantot savas lecamauklas)

SKOLĒNI:
Lēcieni ar lecamaukla – 100 reizes (Drīkst izmantot savas lecamauklas)
Uzlēcieni, kāpieni uz kastes – 25 reizes zēniem, 20 reizes meitenēm
Piepumpēšanās – 30 reizes zēniem un 20 reizes meitenēm
Zēniem pievilkšanās – 15 reizes. Meitenēm prese kārienā pie stieņa – 20 reizes
Burpees – 20 reizes zēniem un 15 reizes meitenēm
Pildbumbas mešana pie sienas – 30 reizes zēniem un 20 reizes meitenēm

ELITE:
Dubultie palēcieni ar lecamauklu – 80 reizes (Drīkst izmantot savas lecamauklas)
Pietupieni turot stieni virs galvas – 15 reizes
Pievilkšanās – krūtis pieskaras stienim – 20 reizes
Svaru bumbas vēzēšana – 40 reizes
Pumpēšanās uz rokām (kājas pie sienas) – 15 reizes
Pietupieni virs galvas izceļot stieni (Thruster) – 15 reizes
Prese kārienā (Pēdu pirksti pieskaras stienim) – 40 reizes
Vilkme – 15 reizes
Pārlēcieni pāri kastei (katrā pusē viens burpee) – 30 reizes


NB! Foto nav mani, bet paņemti no X-Power Facebook lapas.

Komentāri

Šī emuāra populārākās ziņas

An interview with a visionary and the inventor of the Rx Jump Rope - David Newman

Soon after the CrossFit Team Series had ended, a guy from Latvia thought to contact a company, that was mentioned in every Team Series Update Show - Rx Smart Gear. Considering that LatvianCrossFit is a small blog like website and Latvia has no Regionals (not to mention Games) level athletes, what are the chances that someone is likely to respond? Probably not big but one has to try anyway. So the author of this site found an e-mail on the Rx website and wrote a message. Saying that it would be nice to make an interview with a representative of Rx Smart Gear, in order to inform Latvian readers about Rx products, the company, its athletes and maybe even about its future plans. The e-mail was brief and simple. What to expect? The author knew that it was a 50/50 chance of someone responding to a student from Latvia who writes competition reviews and interviews with Latvia athletes - in Latvian. You have to imagine the look of the authors face when he received an e-mail not from a re

Kas ir CrossFit?

Kā vēsta Yahoo, jauns sporta veids ir sācis savu uzvaras gājienu pāri Atlantijas okeānam un iekaro Eiropu vētras ātrumā: CrossFit , sporta un fitnesa sensācija, kas apvieno trīs disciplīnas – vingrošanu, svaru celšanu un vieglatlētiku. Sporta izcelsme meklējama Kalifornijā, labi veidoto augumu, uzpumpēto vēderprešu un izteiksmīgo muskuļu mekā, kur to izveidoja Gregs Glasmans 1970.gadā. No pašiem tā pirmsākumiem tas ir cienīts tā praktiskā pielietojuma dēļ tādās nozarēs kā speciālo spēku trenēšana, policijas akadēmijas, Olimpisko medaļu ieguvēju trenēšana un citās. Tagad tas ir atgriezies un gūst popularitāti parasto cilvēku vidū – CrossFit tiešām ir piemērots ikvienam, sākot no elites sportistiem, beidzot ar absolūtiem iesācējiem. CrossFit mērķis nav nodarbināt vienu muskuli vai muskuļu grupu, bet gan izveidot cilvēka ķermeņa atlētiskās kvalitātes kā vienotu veselumu, strādājot ar plastiskumu, izturību un līdzsvaru. Pamatprincips ir vienkāršs – iemācīt cilvēkam kustēties. CrossFit fo

Latviešiem pašiem savs "Kalifornijas lācis" - Jānis Todavčičs

Vairākas reizes šajā blogā esmu minējis tādu pasaules līmeņa CrossFit atlētu kā Jason Khalipa . Viņš ir 2008. gada Reebok CrossFit Games čempions, un pagaidām vienīgais atlēts visā CrossFit Games vēsturē, kuram ir izdevies izcīnīt gan zeltu, gan sudrabu, gan bronzu. Manuprāt, iespaidīgi. Šogad šis atlēts ir paziņojis par Individual  karjeras beigām (līdzīgi kā četrkārtējais CrossFit Games čempions Rich Froning), taču tas nenozīmē, ka mums vairs nebūs iespēju redzēt šo vareno "Kalifornijas lāci" sacenšamies. Iespējams jau 2015. gadā mēs varēsim vārot kā Jason Khalipa ar savu komandu sacenšas Kārsonā par augstākajām vietām komandu kategorijā. Taču, kamēr gaidam jauno CrossFit Games sezonu, iesaku ļoti rūpīgi pievērst uzmanību augusta beigām un pirmajiem diviem rudens mēnešiem. Mūs sagaida CrossFit Games off-season pasākums ar nosaukumu "Team Series". Kāpēc jātur šis pasākums savā redzeslokā? Ja uzdod šādu jautājumu, tad acīmredzot cilvēks nepietiekami seko līdzi Cro